Rekrutacja
Rekrutacja do Projektu Lepsze perspektywy dla kobiet ma charakter ciągły i przeprowadzona będzie w kilku turach. Terminy naborów do Projektu będą na bieżąco umieszczane w zakładce Aktualności.
Zapraszamy osoby zainteresowane udziałem w projekcie do składania dokumentów rekrutacyjnych.
ETAPY REKRUTACJI
Złożenie dokumentów rekrutacyjnych:
aby wziąć udział w projekcie konieczne jest złożenie następujących dokumentów rekrutacyjnych w okresie trwania rekrutacji:
(do pobrania: Dokumenty)Złożenie dokumentów rekrutacyjnych w okresie trwania rekrutacji:- Formularz zgłoszeniowy do Projektu.
- Oświadczenie zbiorcze
- Stosowne zaświadczenie potwierdzające status osoby bezrobotnej z Powiatowego Urzędu Pracy /Zaświadczenie z ZUS
UWAGA: Wszystkie składane dokumenty rekrutacyjne powinny być wypełnione w sposób czytelny, komputerowo lub odręcznie, parafowane na każdej ze stron wraz z wymaganym kompletem załączników. Kopie załączonych dokumentów winny być potwierdzone za zgodność z oryginałem zgodnie z wymogami zawartymi w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie.
Ocena złożonych dokumentów rekrutacyjnych
I Etap - Weryfikacja formalna dokumentów
Ocena formalna złożonych dokumentów będzie dokonywana przez Komisję rekrutacyjną, składającą się z personelu Projektu. Ocena dokumentów będzie przeprowadzona z zachowaniem zasady bezstronności oraz przejrzystości dokonywanej oceny. Ocena formalna będzie przeprowadzona metodą wg kryterium: spełnia – nie spełnia. Na tym etapie weryfikowana będzie: • kompletność złożonych dokumentów rekrutacyjnych; • poprawność wypełnienia dokumentów rekrutacyjnych; • spełnienie kryterium kwalifikowalności do Projektu, to znaczy spełnia wszystkie poniższe warunki: Jest kobietą (dane z formularza zgłoszeniowo), Jest w wieku 30 lat i więcej (dane z formularza zgłoszeniowo), Jest osobą bezrobotną (zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy /zaświadczenie z ZUS), zamieszkują województwo podkarpackie (oświadczenie), nie otrzymują jednocześnie wsparcia w więcej niż jednym projekcie z zakresu aktywizacji zawodowej, dofinansowanego ze środków EFS (oświadczenie).
II Etap drugi - weryfikacja merytoryczna
W pierwszej kolejności oceny merytorycznej Komisja rekrutacyjna dokona oceny pod kątem wyboru kobiet, które należą do grup szczególnie defaworyzowanych na rynku pracy. Premiowane będą osoby: - Osoby, które były uczestnikami projektów z zakresu włączenia społecznego realizowanych w ramach celu tematycznego 9 w RPO WP na lata 2014-2020 (oświadczenie) -2pkt. - Osoby zamieszkujące na obszarach miast średnich takich jak Dębica, Jarosław, Jasło, Krosno, Łańcut, Mielec, Nisko, Przemyśl, Przeworsk, Ropczyce, Sanok, Stalowa Wola, Tarnobrzeg (dane z formularza zgłoszeniowo) -2pkt. - Osoby z niepełnosprawnościami (orzeczenie o niepełnosprawności lub równoważne) -2pkt. - Osoby z niskimi kwalifikacjami (wykształcenie na poziomie do ISCED 3 włącznie) (oświadczenie ) -2pkt. - Osoby w wieku 50+ (oświadczenie) -2pkt.III Etap trzeci – ogłoszenie wyników rekrutacji
W wyniku oceny do Projektu zostanie zakwalifikowanych nie więcej niż 80 Uczestników, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów (średnio po 10 najwyżej ocenianych osób w każdej z przewidzianych 8 tur rekrutacji). Zostanie utworzona lista rezerwowa według malejącej liczby punktów. Na listę zostaną wpisane kobiety znajdujące się na kolejnych miejscach pod względem uzyskanej ilości punktów na liście rankingowej. W przypadku takiej samej liczby przyznanych punktów decydować będzie kolejno: status osoby niepełnosprawnej, zamieszkiwanie na terenie miast średnich, wiek 50+, posiadanie niskich kwalifikacji.